Kariyer Planlama ve Yetenek Yönetimi
Hatice BULUT

Hatice BULUT

Hatice BULUT,  Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. 

Personel sayısı 500ü aşkın 3 farklı işletmede "Eğitim ve İşe Alım Departmanı Müdürü", "İnsan Kaynakları Bölge Sorumlusu", "İnsan Kaynakları Müdürü" unvanları ile çalışma fırsatını edindi. Çalışmış olduğu firmalarda yenilikçi bakış açısını benimseyerek, insan kaynakları sistemlerinin kurulumu, yenilenmesi ve revize edilmesi süreçlerini yönetti.

Bu süreçte kendi kişisel gelişimine katkıda bulanmak ve alanında uzmanlığını ilerletebilmek adına eğiticinin eğitimi, marka eğitmen olmak, insan kaynakları süreçleri, sahne sanatları ve dramaturji (oyun yazarlığı) başlıkları başta olmak üzere pek çok eğitime katıldı.

Tam zamanlı olarak şirketlerde insan kaynakları görevini yürütürken, bir yandan da kendine misyon edindiği "insan kaynakları mesleğinin doğru anlatılması ve anlaşılması" yolculuğuna adım attı. Almış olduğu eğitimler ile İK deneyimlerini birleştirip, "insan Kaynakları Uzmanlığı Eğitim Programları"nda eğitmen olarak yer aldı. *Eğitim programlarının büyük bir kısmı "Bemar British Town" Eğitim kurumunda gerçekleştirdi. *Bugüne kadar insan kaynakları konusunda 200'ü aşkın kişiye, uzun dönemli, Milli Eğitim onaylı sertifika programlarında eğitim verdi. Ayrıca, pek çok seminerde konuşmacı olarak yer aldı.

2015 yılı Ocak ayı itibari ile tam zamanlı çalışmalarını bırakarak, farklı kurumlarda "İnsan Kaynakları Danışmanlığı" konusunda  proje bazlı hizmet vermeye başladı. *Danışmanlık süreçlerini "İlker Kaldı Eğitim Danışmanlık" firması ile birlikte sürdürmekte ve danışmanlık alan firmaların ihtiyaçlarına göre, İnsan Kaynakları sistem kurulumunu proje bazlı yürütmeye devam etmektedir.

2016 yılı itibari ile 24YD Seminer çatısı altında yeni bir projeye imza atarak, kurumun eğitim organizasyonlarını koordine etmeye başladı. *24YD Seminer firması içerisinde, alanında uzman eğitmenler ile yenilikçi anlayışta bir eğitim organizasyonu için çalışmalarına devam etmektedir.

Yanı sıra, uzun yıllar farklı gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmıştır. Aynı zamanda "İnsan Kaynakları Bloggerı" olarak www.haticebulut.com internet sitesi üzerinden iş yaşamında profesyonellik, kurumsallaşma ve insan kaynakları yapısı üzerine makaleler yazmaya devam etmektedir.


Kariyer Planlama ve Yetenek Yönetimi

Eğitim içeriği:

1. MODÜL

Bireysel Kariyer Planlama:

Bu eğitim modülü, yetkinlik ve becerileriniz doğrultusunda, yaşam şartlarınızı iyileştirmek ve mesleğinizde  ilerlemek için gideceğiniz yolun haritasını çıkartmayı öğretmektedir.

Geleceğinize yön vermek adına kararsızlıklar yaşıyor, meslek seçimi ve değişimi noktasında duraksıyorsanız bu eğitim size fayda sağlayarak, yeteneklerinizi yönetmeyi keşfetmenize yol açacaktır.

2. MODÜL

Kurumsal Kariyer Planlama

Bir işletmede kariyer yönetimi ve planlama yapılmasının bir çok sebebi vardır. Bunlardan en önemlileri şirket için adalet duygusunun yerleşmesini ve aidiyet duygusunun oluşmasını sağlamaktır.
Kariyer planlama ve yedekleme süreçlerinin alt adımları; yetenek yönetimi, kariyer yol haritaları hazırlamak, gelecek planlamalarını yapmak, terfi şekillerini belirlemek, yetki devri ve performans değerlendirme gibi konu başlıklarını içermektedir. Eğitim süresince ilgili konuların kurumunuzda nasıl kurulup işletileceği konusunda bilgi aktarılacaktır.

Eğitimimizin bu modülü, işletmenizde kariyer yönetimi sistemi geliştirebilmenize, yetenekleri keşfetmenize ve doğru şekilde yönetebilmenize ışık tutacaktır.

Hedef Kitle: Tüm yönetici, yönetici adayı ve insan kaynakları çalışanlarının katılımına uygun, hem mesleki hem de kişisel anlamda doyurucu bir eğitimdir.

Açıklamalar

Gün boyu sürecek olan eğitimimiz "Bireysel Kariyer Planlama" ve "Örgütsel Kariyer Planlama" olarak iki modül şeklinde verilecektir.

1 Modül 60 TL. olarak ücretlendirilmektedir. 

Eğitimimiz sürecisinde verilecek olan molalarda kafeteryamızda çay kahve ikramımız mevcuttur.

Yer: Balbey Mah. İsmetpaşa Cad. No:3 K:3-4 Muratpaşa / Antalya (Dönerciler Çarşısı Karşısı İşbankası Yanı)
Saat: 10:00 - 17:00

İletişim:

seminer@24yd.com.tr
Hatice Bulut: 0544 248 12 14