IELTS

Nedir?

IELTS Sınavı, İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan uluslararası bir sınavdır. 135 ülkede 9.000’den fazla kurum IELTS Sınavını kabul etmektedir. IELTS adayın tüm dört dil becerisini ölçmeye yönelik görev tabanlı bir sınav içeriğine sahiptir. Sonuçları 1 ile 9 puan aralığında ölçeklendirilen IELTS sınavı her bir dil becerisinin için ayrı ayrı notlandırılmasının yanında bu becerilere ait ortalamada genel not olarak verilir.

24YD® IELTS Hazırlık Süreci

IELTS sınavına yönelik hazırlık programına katılmak isteyen kursiyerden en az B2 Upper Intermediate seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olması beklenir. İlk aşamada yapılacak olan seviye tespitte kursiyer bu seviyede İngilizce bilgisine sahip ise doğrudan sınav hazırlık programına alınır. Henüz sınav hazırlık programına hazır olmayan kursiyer genel İngilizce programına yönlendirilerek sınav hazırlık için gerekli seviyeye getirilir.

Doğrudan sınav hazırlık programına alınacak kursiyer öncelikle tam bir IELTS deneme sınavına tabi tutulur. Bu deneme sınavı IELTS sınavının birebir aynısı olup sonuçları gerçekçi veriler sağlar. Sınav sonuçları eğitmen ve kursiyer ile birlikte değerlendirilip gerekli becerilerde ne kadar ders saati ihtiyacı olduğu ortaya konulur. Daha sonra eğitmen ve kursiyerin oluşturacakları ortak ders programı ile eğitim süreci başlamaktadır. Eğitim sürecinde farklı kaynaklar kullanılarak kursiyere zengin bir içerik sunulmaktadır. Eğitim süresinde her bir beceriye ait ve genel olmak üzere çeşitli deneme sınavları uygulanarak sınava girecek kursiyerin gelişimi takip edilir.

Eğitim süreci sonunda kursiyer sınava gireceği tarihe kadar belirli aralıklarla kuruma davet edilerek deneme sınavlarına devam edilir. Her deneme sonrasında sonuçlar değerlendirilip kursiyere sınava kadar geçecek sürede eğitmen tarafından ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlanır.

Sizi Arayalım
CAPTCHA CAPTCHA