YÖK-Dil

Nedir?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) adayların kendi dalındaki ( Fen, Sosyal, Sağlık) dil becerilerini ölçen bir yabancı dil sınavıdır. YÖKDİL sınavı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yılda 2 ya da 3 kez yapılmaktadır.

YÖKDİL sınav başarı puanı lisansüstü eğitim, doktora, TUS, DUS başvurularında kullanılmaktadır. Sınav soruları çoktan seçmeli olup 80 soru vardır. YÖKDİL, 4 farklı dil seçeneğiyle uygulanmaktadır. Bu diller İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapçadır.

YÖKDİL HAZIRLIK SÜRECI

Yökdil hazırlık süreci Dil Bilgisi eğitimi, kelime çalışmaları, soru çözüm teknikleri, soru analizleri ve uygulama olmak üzere beş ana bölümden oluşur. Kursiyerin sınavda başarılı olabilmesi için tüm bu bölümler detaylı bir şekilde süreklilik esasına göre oluşturulmuş olan bir müfredat dâhilinde ele alınır. Konular ve soru çeşitleri üzerinde kurulan bağlantılar sayesinde işlenen konuların kalıcı olması sağlanır. Eğitim süresince kursiyere tüm sınav teknik ve taktikleri ile birlikte zengin bir içeriğe sahip olan materyaller sunulur. Gelişimi gözlemlemek amacıyla yapılan ara denemeler dışında eğitim sonunda kursiyer genel bir deneme sınavına daha alınır. Eğitim süreci sonunda kursiyer sınava gireceği tarihe kadar belirli aralıklarla kuruma davet edilerek deneme sınavlarına devam edilir. Her deneme sonrasında sonuçlar değerlendirilip kursiyere sınava kadar geçecek sürede eğitmen tarafından ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlanır.

Sizi Arayalım
CAPTCHA CAPTCHA