TOEIC

Nedir?

TOEIC uluslararası platformda çalışan kişilerin iş İngilizcesi için geliştirilmiş ve günlük yaşamda İngilizceyi kullanıp kullanamadıklarını ölçen bir sınavdır. Yurtiçi ve yurtdışı çalışmalar yapan birçok saygın kuruluş işe alımlarda ya da personelinin İngilizce seviyesini belirlemede bu sınavdan faydalanmaktadır. TOEIC dinleme ve okuma olmak üzere iki bölüm ve 200 sorudan oluşmaktadır. 10-990 olarak belirlenmiş olan puanlama sistemine sahiptir. Ayrıca konuşma ve yazma becerilerini ölçen bir TOEIC konuşma ve yazma sınavı da vardır. Ancak bu sınava giriş dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak isteğe bağlıdır.

24YD® TOEIC Hazırlık Süreci

TOEIC hazırlık programına başlamak isteyen kursiyer; dinleme ve okuma sınavı yanında konuşma ve yazma sınavına da katılıp katılmayacağına karar verir. Bu doğrultuda uygulanacak olan TOEIC deneme sınavından çıkacak sonuç ile hedef puan arasında kursiyerin hangi bölümlerden kaç saat eğitime ihtiyacı olduğu eğitmen ve kursiyerin ortak değerlendirmesi sonucu ortaya çıkar. Daha sonra yine eğitmen ve kursiyer oluşturacakları ders planı çerçevesinde eğitime başlarlar. Eğitim süreci boyunca TOEIC için hazırlanmış birçok kaynağın yanı sıra kurum eğitmeni tarafından sağlanacak birçok özgün materyal kursiyerin kullanıma sunulur. Süreç içerisinde çeşitli denemelerin dışında eğitim sonunda yine genel deneme sınavı uygulanır.

Eğitim süreci sonunda kursiyer sınava gireceği tarihe kadar belirli aralıklarla kuruma davet edilerek deneme sınavlarına devam edilir. Her deneme sonrasında sonuçlar değerlendirilip kursiyere sınava kadar geçecek sürede eğitmen tarafından ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlanır.

Sizi Arayalım
CAPTCHA CAPTCHA